Профорієнтація
Були розроблені заходи щодо охоплення дітей дошкільного віку ранньою професійною орієнтацією під назвою «Ми – майбутні аграрники».
Дошкільний вік – це той найкращий час, коли немає потреби перевчати, перевиховувати , коли достатньо лише розумно виховувати, пропонуючи дітям раціональну діяльність. Тому, ми вважаємо пріоритетом мають бути завдання підготовки дитини до реального життя.
За умов соціальної діяльності дитина так чи інакше залучається до економічної сфери життя дорослих. Допомогти з`ясувати доступні для дітей питання покликані ми, педагоги дошкільного закладу.
Відомо, що вибір професії у дітей відбувається на рівні рольової гри, інтересу до зовнішнього боку професії. Отже, не варто подавати дітям інформацію про різні види трудової діяльності дорослих на складному рівні, із застосуванням спеціальної термінології. Дітей необхідно вводити у величезний і захоплюючий світ професій, вчити орієнтуватися в ньому.
Ми визначили одним із напрямків роботи на цьому віковому етапі раннє виявлення нахилів, інтересів, зацікавлень дітей тим, чи іншим предметом, видом трудової діяльності людей з метою подальшої професійної орієнтації.
Щоб ознайомити дітей з різноманітними сучасними спеціальностями, ми застосовуємо чимало форм та методів: бесіди, розповіді, ігри, екскурсії.
Добрим помічником в орієнтуванні дітей у складному світі професій може стати книга. Однак, літератури, яка б мала в доступній формі розповісти дітям про різноманітні види трудової діяльності, практично немає - і це одна з причин незначного впливу цього фактора на формування профінтересів дітей дошкільного віку.
З раннього дитинства ми знаємо овочі і фрукти ( яблука, груші, апельсини, моркву, картоплю), як їжу, та після певної обробки вони перетворюються на кумедні іграшки – персонажі настільного театру. Щоправда лише на деякий час. Потім доки не зіпсувалися, їх використовують за призначенням, попередньо знявши додаткові деталі, ретельно промивши і відправивши в суп чи компот.
Театр з овочів має свої переваги: по-перше, він може легко поновлюватись, тому що його майбутні персонажі завжди біля нас і щоразу інші; по-друге, ці персонажі ніколи не викидають, а після виставки купольного театру повертають на кухню, щоб із них приготувати смачну страву.